ראש מיטה

הרהיט החשוב ביותר בחדר השינה הוא המיטה, ומעבר לפרטיות, ולמרחב האישי, חדר השינה צריך להיות ממוקד בשינה שלכם, ולסייע לה ככל הניתן. לפי תורת הפנג שוואי, אחד החלקים החשובים ביותר במיטה שלנו הוא בסיס מיטה עם ראש המיטה. רהיט זה נועד לתת לנו תחושת ביטחון, להגן עלינו והוא אף סגולה לשינה בריאה ונינוחה יותר. ניתן להבין איך ראש המיטה גורם לנו להרגיש בטוחים יותר – כאשר יש תמיכה לראשנו ולכריות המיטה אנו יכולים להיות רגועים ולאפשר לעצמינו להסיר את החששות ולשקוע בשינה. אך יתרונות ראש המיטה לא נעצרים כאן, הוא יכול להוות פתרון אחסון, צורת התבטאות אסטטית או אפילו הצהרה אומנותית.

ראש מיטה קלאסי

מיטות עם ראשי מיטות באות בכל מני סוגים. הנפוץ ביותר הוא מעץ. עץ הוא חומר ידוע בכל הקשור אל עולם מיטות; הוא חזק אך גמיש, אלגנטי ונותן תחושה ביתית ונעימה – בדיוק מה שנחפש ברגעים השקטים של שנת הלילה. ראש מיטה המחובר למיטה בעץ יכול להעניק את תחושת ההגנה הרצויה ואף בא עם היתרון של התאמה מדויקת למיטה ללא צורך בהתקנה עצמית.

 

ראש מיטה בעיצוב קלאסי

עשה זאת בעצמך

אם המיטה שבחרתם לביתכם לא מגיעה עם ראש מיטה או שהייתם רוצים לשדרג את חדר השינה וחווית השינה ולהוסיף למיטה שלכם ראש מיטה באופן עצמאי, אין זאת בעיה כלל, למעשה, זאת הזדמנות מצוינת עבורכם לבטא את הסגנון הייחודי לכם ואולי גם לפתור בעיות תוך כדי. הנה כמה אפשרויות שיוכלו לסייע לעצב את ראש המיטה המושלם עבורכן ועבורכם.

פתרון אחסון

במקרה ויש כמה פריטים המונחים באי סדר והייתם רוצים לסדר את החדר קצת אחרת וגם לעשות את זה בסטייל, ראש המיטה יכול גם להיות פתרון נהדר. ספרים, תכשיטים, ואפילו מנורות קריאה ומטענים יכולים להיות חלק מראש המיטה שמעוצב במדפים או תאים במיוחד בשביל הצרכים שלכם. אך שימו לב, יש לנהוג באחריות ובזהירות בתהליך העיצוב של ראש מיטה מסוג זה כיוון שבניגוד לארון או מדפים אחרים, אלו מוצבים מעל ראשכם כאשר מצב ההכרה שלכם מעורפל, ולכן נפילה של חפצים תהיה מסוכנת יותר. על מנת להימנע ממקרים מצערים ועדיין להשיג את מקום האחסון וראש המיטה החשוב עבורכם, חישבו על מיגון טוב מפני נפילה או הוסיפו דלתות לראש המיטה שיגנו על ראשכם במהלך הלילה.

האומנותית

ראש מיטה היא הזדמנת מצוינת להביע את הסגנון העיצובי האישי שלכם ולתת לצד היצירתי להתפרע. כיוון שההגדרה לראש מיטה היא מסגרת בראש המיטה שעליה יונחו מזרנים, יש את האפשרות לעוף בסגנון העיצובי לכיוונים שונים ומגוונים. דוגמא לכך היא יצירת ראש מיטה בסגנון וינטאג' מתריסים צבועים או דלתות. בצורה כזאת ראש המיטה יכול להיות גם ידידותי לסביבה עם יצירה העושה שימוש חוזר בחומרים כמו פלסטיק או נייר.

דוגמא נוספת היא יצירת ראש מיטה בעל משמעות עבורכם – הוספת ספרים ישנים הנפתחים על עמודים עם ציטוטים יפים או מעוררי השראה, הכנת ראש מיטה המכוסה תמונות שלכם ושל אהובכם או אפילו ראש מיטה מצופה תקליטים ישנים ואהובים. במקרה והייתם מעדיפים פחות לעבוד עם הידיים, אך עדיין לבטא את עצמכם ולהוסיף לחדר קצת צבע, אפשר אפילו לרכוש ולתלות יצירת אומנות אהובה כראש מיטה.

 

ראש מיטה בעיצוב מודרני

המסגרת

לא לכולנו יש את הזמן והיכולת לייצר ראש מיטה בנוי ומפורט. לפעמים, חדר השינה קטן ולא כדאי להוסיף לו משהו שעלול להכביד או לגרום לצפיפות. אך אין זאת אומרת שצריך לוותר על הנוחות, היופי והאלגנטיות של ראש מיטה. במקרים כאלו, אפשר לייצר ראש מיטה בציור או הדבקת דפוס מסוים על הקיר. עצם המסגרת המקיפה את ראשנו מייצרת את תחושת ההגנה שראש מיטה מביא ומאפשרת את השינה הנינוחה והבריאה. ראש מיטה מסוג זה יכול להיווצר על ידי ציור על הקיר בדפוסים, הדבקת מדבקות, פוסטרים או אפילו קשירה או תלייה של סרט או שרשרת אורות על הקיר מעל המיטה בצורה המאפשרת את המסגרת שדרושה לנו על מנת לשקוע לשינה טובה וחסרת דאגות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *