מיטות קפיטונאז'

חדר שינה יוקרתי עם אפקט דרמתי  – מיטות בעיצוב קפיטונאז' במגוון אפשרויות.

חדר השינה שלנו צריך לגרום לנו להרגיש כמו השליטים בממלכה של אפשרויות בלתי נגמרות, לכן אנשים רבים מחפשים את המאפיין שירים את חדר השינה ויגרום לו להיראות מהודר, אלגנטי מלכותי ומודרני – יגרום להם להרגיש טוב.

אחד הטרנדים היותר חמים בהקשר זה הוא הקפיטונאז'. זהו סגנון תפירה מוכר מאוד בו תופרים בבד כפתורים בצורה מסודרת כך שהם לוחצים את הבד פנימה. הקפיטונאז' היא טכניקה הגורמת לכל פריט להיראות קלאסי מהודר ובצורות מסוימות גם וינטאג'.

מיטה עם ראש מיטה קפיטונאג' Ducal Literie

סגנון קפיטונאז' במיטות

טכניקת הקפיטונאז' יכולה להשתלב עבור מיטות מכל מני סוגים. על אף הלוק הקלאסי שלה, הטכניקה הזו כאמור חזרה לאופנה ועל כן ניתן למצוא אותה בסגנונות רבים כיום כל הדרך בין הווינטאג' למודרני. בחדר השינה מיטה מתכווננת שמשולבת בה אלמנט קפיטונאז' מהווה פריט אומנותי ומרשים. הקפיטונאז' יכול להשתלב במיטה בריפוד הצדדי או בריפוד הקדמי, אך הצורה הנפוצה ביותר שלו היא בלוח הראש האחורי של המיטה.

באופן מסורתי הקפיטונאז' משולב בלוח ראש המיטה ובכך משלים את ההדר של המיטה ומאפשר לנו, על הדרך, ליהנות ממשענת תומכת יותר למצב של ישיבה והגנה לקיר (שעלול להיפגע או להתלכלך כשנשענים עליו). בנוסף, העטיפה הנעימה של הקפיטונאז' בגב המיטה עדיפה בהחלט על פני הקיר הקר.

מיטות עם ראש קפיטונאז' מהוות דרך מצוינת להעניק לחדר אופי וייחודיות. בשילוב עם פרטי ריהוט נוספים המועצבים בסגנון המתאים, לדוגמה שידות מגירות בסגנון וינטאג', שידות צד מעץ מלא עם פיתוחים, קונסולה אלגנטית של פעם או סקרטר במראה עתיק – מיטות קפיטונאז' יהפכו את חדר השינה שלכם למזמין ומפנק.

סוגי לוחות קפיטונאז'

על אף שלרובנו קיימת תמונה קבועה בראש של איך קפיטונאז' צריך להיראות (לרוב אדום, מקטיפה), ללוחות מיטה בטכניקה זו מגוון רב ביותר שכאמור מבטיח להתאים את הטכניקה לכל סגנון עיצוב שאפשר לבחור. השינויים בלוחות בנויים על 2 מאפיינים – צורה ובד.

מזרון זוגי משולב לטקס וקפיצים מבודדים

הבד

הבד הנמתח על מנת לייצור את הצורה הייחודית של הקפיטונאז' צריך להיות בעל מאפיינים ספצייפים. ראשית הוא צריך להיות בד עמיד וחזק, שישרוד את המתיחה ועדיין יראה במיטבו. בנוסף עליו להכיל את השחיקה שנעשית במהלך הזמן בלוחות למיטות שלרוב מבלות 10 – 20 שנה עם הבעלים שלהן (בהנחה שהן איכותיות בעצמן). מעבר לכך עליו להיות גמיש. בד ללא גמישות לא יכול להימתח כראוי בין הכפתורים ועלול להיקרע, או להיפך, להיות רפוי ובכך להרוס לגמרי את כל מה שדרוש על-מנת שהתוצר ייצא כמו שצריך.

לכן, יש כמה בדים נפוצים בטכניקת הקפיטונאז'. היקרים בהם הוא בד הקטיפה (ממנו אנו שואבים את התדמית של הטכניקה). בד הקטיפה מאפשר מתיחה ועם זאת הוא בד חזק ועמיד שנראה יוקרתי כמעט בכל מצב. האופציה המקבילה לקטיפה היא עור. עור אמנם פחות גמיש מהקטיפה אך בהחלט חזק ומתעצב עם הזמן לצורה הרצויה, כך ששומר על מראה קלאסי ונקי. עם זאת הבדים היקרים דורשים טיפוח ותשומת לב לאורך זמן ועל כן אם הם לא במסגרת המחיר המתאימה ואין זמן או רצון לתחזק אותם, אולי כדאי לבחור בכל זאת באופציות הזולות יותר.

מבחינת האופציות הנוספות (בעלות המראה המעט פחות יוקרתי) נמצאים הבדים הסינטטיים. חשוב להבין שלרוב המראה של קטיפה או עור מרשים יותר, אך עם סגנון מודרני הוא מה שאתם מחפשים כותנה תעשה את העבודה בדיוק כמו שצריך תוך שהיא מאפשרת לכם מגוון של צבעים ובכך גם חופש תנועה ותחושה רעננה ומודרנית.

מיטה מרופדת קפיטונאז

צורה

הצורה של הלוח עם הקפיטונאז' משפיעה מאוד על הניראות של המיטה עצמה ובטח גם על הניראות של כל החדר. ישנם סוגים רבים של צורות ללוח קפיטונאז' חלקן קלאסיות יותר, חלקן פשוטות וחלקן מודרניות ומורכבות אך בבסיסן 2 עיקריות.

צורה מרובעת

הצורה המרובעת הפשוטה מאפשר להבליט את הבד ממנו עושי הקפיטונאז' ולמרכז את תשומת הלב במיטה כמכלול ולא בלוח כתכשיט. צורה זו תהיה אידיאלית למיטה שגם ככה דורשת הרבה תשומת לב כך שהלוח מהווה לה תמיכה ולא הפריט הבולט בעצמו. מתאים במיוחד לסגנון מודרני.

צורה גלית/מלכותית

הצורה המלכותית יותר נפוצה במה שאנו מכירים מהיום יום ובעצם כוללת מעין מלבן עם קישוט גלי בראשו. הצורה זו מזכירה מעט את הדימוי של ארמונות או מקומות קודש וכן אנו רואים אותה באופן נפוץ במדיה המתעסקת במלוכה. הצורה הזו מושכת אליה הרבה יותר תשומת לב ולכן כדאי להתחשב בה לפני הקניה. כדאי לקחת לוח קפיטונאז' בעל צורה מלכותית עבור מיטה זוגית סטנדרטית יחסית שצריכה פריט התופס את העין וגורם לאפקט ה"וואו". כמובן שצורה זו מתאימה יותר לסגנון הקלאסי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *