מיטה מתכווננת או קלאסית – מה לקנות?

עם החידושים השונים שיש במיטות כיום, תהליך הבחירה של מיטת החלומות נהיה קשה למדי. מעבר לבחירת סוג הדגם, הגודל, סוג המזרון, הבד הצבע שהן דילמות בפני עצמם, בימים אלו עלינו להחליט קודם כל האם אנחנו רוצים לקנות מיטה מתכווננת או בסיס מיטה רגיל. למרות שמיטה מתכווננת היא החדישה יותר, חלק מהאנשים מרגישים שהמיטה הרגילה הקלאסית היא הבחירה הטובה בשבילם וההתלבטות קשה. יחד ננסה לבחון את שני סוגי המיטות ולהביא את היתרונות של כל אחת כדי שתוכלו לבחור את המיטה הטובה ביותר עבורכם.

מיטה רגילה

אז נתחיל ממה שברור יותר. אחד המאפיינים הבולטים לטובתה של המיטה קלאסית הוא עניין המחיר. בגלל החדשנות של המיטה המתכווננת, המנגנון החשמלי, ריבוי של החלקים שנמצאים בתנועה, מחירה גבוה יותר באופן משמעותי. המחיר כמובן משתנה לפי סוגים שונים של מיטות סטנדרטיות – סוגי המזרן וחומר המסגרת, אך באופן כללי הן נמכרות במחיר יותר זול מהמיטות המתכוונות.

ההיבט של הנוחות הוא יותר מורכב. אחד היתרונות הבולטים של מיטה זוגית קלאסית הוא העובדה שאפשר לישון בה במזרן אחד שלם, ללא תפר באמצע בין שני המזרנים אשר נוצר לרוב במיטות המתכווננות כתוצאה מהצורך לאפשר שינוי זוויות שונה לכל אחד מבני הזוג. הדבר אינו רלוונטי עבור קהל הלקוחות אשר בוחר לקנות מיטה יהודית עם הפרדה אשר מחייבת שימוש בשני מזרנים בכל מקרה.

לבסוף, המיטה הרגילה נותנת לך את החופש לבחור כל מזרן שתרצה, ולרוב גם ניתן להחליף מזרנים ללא החלפת מסגרת המיטה. המיטה המתכווננת לעומת זאת, בדרך כלל יוצרת הגבלה בבחירת המזרן. התנאים הפיזיים שמזרן צריך לעמוד בהם (שחיקה, התכווצות ומתיחה) מחייבים שימוש במזרנים מיוחדים אשר מתאימים עבור מיטות מתכווננות. הדבר יוצר מורכבות מסוימת שחשוב שתהיו מודעים לה.

מיטה זוגית

מיטה מתכווננת

ראשית כל, מיטה מתכווננת היא ההיי טק של חדרי השינה. מיטות מתכווננות מעוצבת עד הפרט האחרון במטרה אחת – להעניק לישנים בהן מקסימום אפשרויות של התאמת זווית כך שכל אחד יוכל למצוא את התנוחה שתעשה לו טוב. המנגנון המתכוונן מאפשר למיטה להיות יותר מרק אביזר שינה. היא הפכה להיות מקום שהיה מפנק גם בעת קריאה, צפייה בטלוויזיה ואף עבודה. העיצובים המדליקים והיחודיים של המיטות המתכווננות מזמן כבר הפכו אותן לבחירה המועדפת של ילדים מתבגרים ובני הנוער שמעדיפים אותה על כל מיטת נוער אחרת.

ואם הנוחות והפינוקים הם לא השיקול המרכזי עבורכם, אז יש עוד פקטור חשוב אליו יש להתייחס, והוא הגורם הבריאותי. היכולת לקבוע את זווית המזרן מאפשרת לאנשים הסובלים מכאבים בגב, בכתפיים בצוואר להתאים עבורם את הזווית בה הם ישנים (עדיף כמובן בהמלצת רופא). ואפילו אם אתה לא סובל מכאבים כרוניים, אלא רק משריר תפוס או מכה יבשה, שינוי זווית השינה יכול לשנות לך לגמרי את היום. בהתאמת זווית השכיבה, ניתן לאפשר לפלג הגוף העליון את התמיכה המלאה שהוא זקוק לה ולהימנע מכאבים שמונעים מאתנו את השינה הטובה העמוקה והבריאה, לה אנו זקוקים כל כך. אותו כלל חל גם על היכולת, להרים ולהתאים את הזווית בהן מונחות הרגליים מה שמונע מכאבי הרגליים להציק למשך כל הלילה, במיוחד אחרי יום ארוך של הליכה או עמידה. מיטות אלו עם מזרנים למיטות מתכווננות נמצאו כמשפרות חיים באופן משמעותי עבור אנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות, צרבות, נחירות, סוגיות רומטולוגיות ועוד מגוון רחב של ענייני בריאות.

מיטות זוגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *