מיטה זוגית מעוצבת

מיטה זוגית היא הרהיט החשוב ביותר בחדר השינה – היא מספקת לנו מצע נוח לשנת לילה איכותית, היא ממלאת תפקיד מרכזי ברמת האינטימיות הקיימת בין בני זוג והיא גם האלמנט המגדיר את הטון העיצובי של החדר. היצע המיטות הזוגיות שניתן למצוא כיום מאפשר לכל אחד לבחור את המיטה הזוגית המועדפת עליו וזאת בהתאם לפרמטרים שונים הקשורים לעיצוב, גודל, סוג והתאמה פונקציונאלית לגודל חדר השינה ולצורכי אחסון.

השוק מציע היצע הולך וגדל של סגנונות מיטות זוגיות מעוצבות, החל מעיצוב כפרי מעץ, וינטאג', מודרני, מינימליסטי, אסייתי ועוד. לאחר בחירת הסגנון העיצובי, יש לבחור את גודל המיטה הרצוי. הגודל הסטנדרטי של מיטה זוגית הוא 140 ס"מ לרוחב ובין 200-190 ס"מ אורך. למי שמעדיף שינה מרווחת לצד בן/בת הזוג,  ישנן מיטות במידות גדולות יותר המכונות "קיוון סייז", שהן מיטות ברוחב 150-160 ס"מ ו"קינג סייז" ברוחב 200-220 ס"מ אורך. כמו כן, ניתן גם לקנות מיטה זוגית לפי מידות בהזמנה אישית.

מיטה זוגית מעוצבת

מיטות זוגיות

המיטה הפשוטה שניתן למצוא בחנויות רבות, זו מיטה מינימליסטית, הכוללת אך ורק בסיס קרש שעליו מניחים מזרנים. זוהי מיטה פשוטה, זולה, שקל מאוד להזיז ולנייד אותה. מיטות זוגיות קלאסיות, מגיעות לרוב כחלק ממערכת ריהוטית שלמה הכוללת גם ראש מיטה ושידות בצידי המיטה, כאשר בסיס המיטה יכול להיות מעץ או מברזל.

סוג נוסף של מיטה זוגית פופולארית, היא מיטה מתכווננת. זוהי מיטה שניתן לכוון אותה באמצעות שלט או לחצנים והיא לעבור ממצב שכיבה למצב של ישיבה בתשעים מעלות.

הסגנון העיצובי הנפוץ והמועדף כיום הוא מיטות עם גב-מיטה מהודר ומרשים. מיטות אלו מתאפיינות בין היתר בעמידות לאורך שנים ונראות מרשימה. המיטה מורכבת ברוב המקרים מעץ מלא ועם רגלים עשויות מניקל. קיים מבחר עיצובים היכולים להתאים לכל סביבת חדר שינה ולכל סגנון עיצובי – גב מיטה עתיק, מעץ עם פיתוחים, או  מרופד בבד או בעור, עם תפירת כפתורים (קפיטונאז') או בלעדיה.

מיטה מתכווננת זוגית

בחירת מיטה זוגית

כאשר באים לבחור מיטה זוגית, חשוב לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

  • סגנון עיצובי – רצוי לבחור במיטה זוגית אשר מתכתבת עם האווירה, הסגנון והעיצוב כללי של חדר השינה.
  • נוחות ופונקציונליות  – זהו כלל הברזל כאשר בחורים רהיטים בכלל ומיטה זוגית בפרט. מעבר לשיקול העיצובי חשוב לבחור במיטה נוחה שנותנת מענה להרגלי השינה של שני בני הזוג על מנת להבטיח שנת לילה טובה ואיכותית.
  • אחסון – לזוגות שחסר בחדר השינה שטחי אחסון מספיקים, מומלץ לבחור במיטה זוגית המגיעה עם ארגז מצעים מתחת למיטה, המהווה מעין ארון אחסון נוסף בחדר השינה.
  • גובה – רבים מעדיפים לבחור מיטה גבוהה ככל שניתן, אך יש לזכור שזה לא תמיד נוח ופרקטי ביום יום. על כן רצוי לבחור במיטה זוגית שאינה גבוהה מידי או אינה נמוכה מידי, כך שגם אם ישנם הבדלי גובה בין שני בני הזוג, אפשר להגיע לעמק השווה וליצור נוחות מרבית עבור שניהם.
  • איכות – חשוב לבחור מיטה העשויה מחומרי גלם איכותיים על מנת שתעמוד בעומס ובתנאים הסביבתיים לאורך זמן. לכן כאשר בוחרים את בסיס המיטה יש לוודא שהוא עשוי מחומרים חזקים ועמידים כמו עץ מלא או מתכת מסוג פלדת אל-חלד איכותית.
  • התאמה למידות החדר – כאשר בוחרים את גודל המיטה הזוגית חשוב לקחת בחשבון כי מידת המיטה צריכה להתאים גם לגודל החדר – מיקום המיטה בחדר השנה צריך להיות כך שלשני בני הזוג תהיה גישה למיטה מ"הצד שלהם" כאשר ראש המיטה יהיה צמוד לקיר. לא מומלץ לרכוש מיטה שתופסת את רוב חלל החדר, במיוחד אם מדובר בתכנון או עיצוב של חדר שינה קטן.
  • תקציב – מומלץ להגדיר מראש את מסגרת התקציב ולעשות סקרי שוק. חשוב לזכור שבנוסף לעלות המיטה צריך לקחת בחשבון את עלות המזרון, השידות וטואלט/הקומודה וכן את עלות ההובלה וההתקנה.

מיטה יהודית זוגית מעוצבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *