מיטה זוגית אורתופדית

מיטה זוגית היא האלמנט החשוב ביותר בחדר השינה. כאשר בוחרים מיטה זוגית, יש למצוא את המיטה הנוחה והמתאימה עבור שני בני הזוג וכן מיטה שתבטיח שינה איכותית ורצופה לאורך הלילה, מאחר ולשינה טובה יש השפעה רבה על איכות החיים והבריאות הפיזית והנפשית שלנו. לכן כאשר באים לרכוש מיטה זוגית, כדאי להקדיש חשיבות לבחירת הבסיס והמזרון.

רובנו מכירים בחשיבות הרבה שיש לבחירת מזרון אורתופדי, כזה המעניק לגוף תמיכה נכונה ומאפשר לנו שינה טובה ועמוקה מדי לילה. אך לעומת זאת, רוב האנשים לא מייחסים חשיבות רבה לבחירת בסיס מיטה. אך לבסיס המיטה השפעה משמעותית על מיטה הזוגית שלנו מאחר ומדובר באביזר משלים למזרון, כזה שמעניק תמיכה ויציבות למזרן עצמו, משפיע על טיב השינה לנו ושומר על המזרון לאורך שנים.

מיטה זוגית אורתופדית

בחירת בסיס למיטה זוגית

כאשר בוחרים מיטה זוגית, זה לא מספיק לרכוש מזרון אורתופדי יוקרתי, ואז להניח אותו על גבי בסיס רעוע או לא יציב. ישנה חשיבות רבה לבחירת בסיס איכותי. שכן בסיס המיטה, כשמו כן הוא, הוא הבסיס למזרון עצמו, ומהווה חלק אינטגרלי מהתמיכה שאנחנו נותנים לגוף שלנו במהלך שנת הלילה. על הבסיס המיטה להיות ישר ולאפשר תמיכה לאורך כל חלקי המזרן בצורה שווה. אם בסיס המיטה לא ישמור על צורתו, עלולות  להיגרם בעיות גב.

בנוסף לתמיכה שמעניק בסיס המיטה למזרן, תפקידו גם לשמור על המזרון שלנו לאורך זמן. מזרונים אשר מונחים על בסיס טוב וחזק יחזיקו מעמד ויישמרו לאורך תקופה ארוכה יותר מאשר מזרונים המונחים על בסיס רעוע או על הרצפה. מזרון המונח על בסיס מיטה, מתלכלך ונשחק פחות, הוא מבודד בצורה טובה יותר מבחינת טמפרטורה ומוגן ממים  או מפגעים אחרים אשר עלולים להימצא על הרצפה.

מעבר לחשיבות התמיכה, לבסיס מיטה יתרון חשוב נוסף והוא עניין האסתטיקה. מיטה המורכבת מבסיס מעוצב, כגון בסיס מיטה מרופד, עם ראש מיטה, ללא ראש מיטה, בסיס מיטה העשוי עץ מלא בלבד ללא ריפוד ועוד,  משפיעה על עיצוב חדר השינה והופכת אותו לנעים יותר.

מיטה מעוצבת אורתופדית

מזרון אורתופדי במיטה זוגית

למזרון יש השפעה משמעותית על איכות השינה שלנו. העדר תמיכה מספקת מהמזרון עלולה להוביל לתנוחת שינה לא טובה, אימוץ שרירים, עיקום עמוד השדרה ובסופו של דבר כאבי גב, במיוחד בגב התחתון. לכן חשוב לבחור במזרון אורתופדי. מזרון אורתופדי הוא מזרון אשר עשוי מחומרי גלם איכותיים והוא בעל יכולת לפזר את משקל הגוף  והלחצים בצורה ואופטימלית ושווה, בכך למנוע כאבי גב ולהבטיח תמיכה טובה לגוף שתעניק שינה טובה ובריאה. אנשים הישנים על מזרונים אורתופדים הן במיטות זוגיות והן על מיטות מתכווננות, ישנים טוב יותר, מתעוררים פחות בלילה, וקמים בבוקר עם תחושה  שזכו למנוחה מספקת.

ישנם מספר משתנים שחשוב לקחת בחשבון שקונים מזרון אורתופדי. רמת הקושי של המזרון הוא אחד מהם. ניתן למצוא כיום מזרונים אורתופדים ברמות קושי שונות. אם בשנים עברו המליצו הרופאים לסובלים מבעיות גב לבחור במזרון קשה, הרי שהיום ההמלצות השתנו, מאחר ויש הבנה שהמונח "מזרן אורתופדי" משתנה עבור כל אדם. כלומר, ייתכן שמזרון קשה יתאים אחד, בעוד שמזרון רך יותר יתאים לאחר, או אולי בכלל עדיף מזרון אורתופדי בעל רמת קושי בינונית. לכן, כשבוחרים מזרן, ובמיוחד אלה הסובלים מבעיות גב, חשוב לנסות את המזרון, לבדוק אם הוא נוח בכל תנוחה, ובמיוחד באותן תנוחות בעייתיות המלוות בכאבי גב. אמנם, התנסות קצרה היא לא ערובה לבחירת המזרון המושלם, אך היא ללא ספק מעלה את הסיכוי להתאמה ועוזרת בבחירת המזרון המתאים.

בבחירת מזרון, חשוב לבחור במזרון בעל תו תקן ואישורים נוספים המעידים על כך שאכן מדובר במזרון אורתופדי, המספק תמיכה מרבית לגוף ועומד בכל הדרישות הרלוונטיות לתחום זה.

כמו כן, חשוב לזכור שמזרון אורתופדי, טוב ככל שיהיה, לא יכול להחזיק לנצח. כאשר קפיצי המזרון מתחילים להינעץ באזורים הרכים של גופנו, או אם המזרון הופך לרך מדי או מתגלים  גושים, בליטות או שקעים, הרי שהוא סיים את חיו ויש להחליפו במזרון חדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *