מזרנים למיטה מתכווננת

זה לא סוד שבשנים האחרונות שוק המיטות המתכווננות בישראל גדל והפך לתופעה פופולרית, נפוצה ורחבה. מיטות מתכווננות נמצאות בבתים רבים בישראל בין אם כמיטות יחיד, כמיטות נוער ("מיטה וחצי") או כמיטות זוגיות וכי הגמישות והמצבים השונים שהן מכילות מאפשר את הנוחות וההתאמה המקסימלית ביותר לאדם. אך מה לגבי המזרון?

מזרון המיטה הוא אחד החלקים המרכזיים והקריטיים לנוחותו ובריאותו של האדם ששוכב עליה. ישנם סוגים שונים של מזרנים שמשתנים במאפיינים כמו עובי, רכות וגמישות לעומת צפיפות וקשיחות, אורתופדיות והגנה לגב ולשאר השרירים ועמידתו של המזרן במבחן הזמן. מאפיינים אלו מתחלקים בין סוגי המזרנים שונים כאשר הבולטים ביניהם הם מזרני ויסקו, מזרני לטקס או מזרנים קלאסיים יותר המכילים מערכת קפיצים.

מזרנים למיטה מתכווננת

בחירת מזרן למיטה מתכווננת

בעוד מאפיינים אמורים להילקח בחשבון בבחירת מזרן לכל מיטה פשוטה, בחירת מזרן למיטה מתכווננת מכניסה מספר אלמנטים נוספים לאותה המשוואה. על מזרן עבור מיטות מתכווננות להיות חזק ועמיד יותר ממזרן למיטה סטנדרטית כיוון שהמנגנון החשמלי שם לחץ על המזרון, מה שיגרום לו להישחק מהר יותר. מאפיין חשוב נוסף המדבר על האורתופדיות של המזרן הוא ההתאמה שלו לגופו של האדם בתנוחות השונות לפי התכווננות המיטה.

מזרן קפיצים למיטה מתכווננת

המועמד הראשון בתהליך הבחירה הוא מזרן קפיצים. המחשבה הנפוצה היא שמזרוני קפיצים הם המזרונים הכי פחות אפקטיביים מבחינת העמידות והאורתופדיות. הם אמנם גמישים מאוד, לא יקרים במיוחד ביחס למזרונים אחרים ומייצגים נוחות יותר מוכרת אך בהחלט מספקים תמיכה דלה יותר לשרירי הגב והכתפיים והם בעלי פוטנציאל רב יותר לשחיקה בפרק זמן לא ארוך.

מזרן לטקס למיטה מתכווננת

לאחר מזרוני הקפיצים בא מקומם של מזרני לטקס. מזרני לטקס מוכיחים את עמידותם העקבית בלחצים ובשחיקה. אלו שנוצרים בעיקר משימוש כללי אך כאמור, מחריפים בשימוש במיטות מתכווננות. עמידותם המפורסמת של מזרני לטקס היא מה שמסביר את העובדה שהפופולריות שלהם עולה בשנים האחרונות. בנוסף לכך, מזרני לטקס מספקים תמיכה רחבה ויציבה יותר לגב ומומלצים יותר, במיוחד לאלו הסובלים מכאבי גב.

מזרון למיטה מתכווננת

מזרני ויסקו

אין להוריד מאיכותם ומקומם של מזרוני ויסקו או מזרני "הזיכרון" בכינוים הנפוץ יותר. היתרון הברור של מזרני ויסקו טמון בטכנולוגיה החדישה אשר התגלתה בשנים האחרונות והיא חומר הויסקו המוטמע במזרון. חומר הויסקו ושילובו במזרון מאפשר התאמה מדויקת לגופו של השוכב ובאותה הנשימה, התאמה לתנוחת המיטה ולכן הוא נחשב למועמד מומלץ ביותר למיטות מתכווננות. מזרן הויסקו הוא מזרן יחסית קשיח ולכן מומלץ גם ביחוד לאלו הסובלים מכאבים ותרים אחר מזרונים אורתופדיים איכותיים.

כמובן שהמאפיינים משתנים בין המזרונים בחברות השונות והקולקציות המתחדשות וכי במידה וישנה בעיה רפואית יש להיוועץ עם גורם רפואי ולקבל ממנו המלצות ברורות ומותאמות יותר, אך כנקודת ההתחלה, חשוב להכיר את המאפיינים השונים והסוגים המגוונים של המזרנים ובמיוחד להכיר את התכונות שמיוחדות שיש לשקול בקניית מיטה מתכווננת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *