מזרנים היפואלרגניים

סובלים מאלרגיות? רגישים לקרדית האבק? מזרן היפואלרגני יכול להיות הפתרון עבורכם לשינה רגועה ועמוקה.

עד לאחרונה, מזרנים רבים היוו מצע מעולה לבקטריות, פטריות וחרקים שונים שגרמו לתגובות אלרגיות חריפות אצל אנשים. ואכן, חברות מייצרות יותר ויותר מזרנים מחומרים אנטיבקטריאלים והיפואלרגניים, על מנת למנוע את תופעות של אלרגיות שונות. אלרגיות אלה עשויות להיראות כטורדניות בלבד, אך למעשה משפיעות רבות על בריאותנו מבחינת חומרים שאנו נושמים וגם יוצרות הפרעה למחזורי השינה הסדירים שלנו.

הסכנות הקטנות

יצורים רבים וחמקמקים מסתתרים בין שכבות הבד של המזרון הנמצא בחדרי השינה על גבי מיטות. הדומיננטית שבהם היא קרדית האבק הידועה לשמצה, שמהווה חלק בלתי נפרד מהאלרגיות שנלוות למזרנים, לארונות הבגדים ולבדים בכל רחבי הבית. גודלה של קרדית האבק הוא מיקרוסקופי והיא מסתגלת לתנאי מחיה בתנאים קשים של לחות ואבק. החרק הזעיר הזה מפריש חומרים שונים היוצרים אלרגיות אצל אנשים רבים ובין היתר גם מטיל עשרות ביצים, כדי לשמר את הטריטוריה האלרגנית שלו.

מזרון זוגי VIRTUOSO RELAXATION

דרכים שונות להתמודדות

קרדית האבק, על שלל תכונותיה ההישרדותיות, לא מסוגלת לעמוד בחום קיצוני. לכן, מומלץ לכבס את המצעים בטמפרטורות גבוהות לפחות אחת לשבוע, על מנת לחסל את החרק עוד לפני שהוא מצליח להפיץ אוכלוסייה משמעותית מתחת למזרן.

בנוסף, מומלץ לאוורר את המצעים לעתים קרובות וזאת על מנת למנוע מלחות לחדור למזרן. ניתן גם לפרוש כיסוי אטום שלא יאפשר כניסה של בקטריות וחרקים אחרים אל מתחת למזרן.

צעד נוסף בדרך למזרן נקי מאלרגיות הוא למנוע מבעלי חיים לעלות על המיטה. אנחנו לא תמיד יודעים היכן חיית המחמד שלנו אוהבת לבלות את זמנה, אבל קרוב לוודאי שזה לא במקום סטרילי במיוחד. ולמרות שזה נשמע מלהיב להתכרבל עימה מתחת לשמיכה, פחות משמח לשמוע שיחד איתה יש עוד עשרות חרקים שמתכרבלים יחד אתנו. שמירה על ניקיון ותחזוקה תקופתית של המזרן יכולה לעזור בהפחתת כמות הבקטריות והאלרגניים שיתפתחו בו.

מזרון לטקס ONEA PHYSIO

מזרן לטקס – המזרן ההיפואלרגני

דרכי ההתמודדות השונות אכן יעילות, אך בחירה של מזרן היפואלרגני אכן יכולה לחסוך נזלת וגירודים מיותרים. מזרן זוגי מומלץ עבור אנשים הסובלים מאלרגיות, רגישויות והפרעות נשימה הוא מזרן עשוי לטקס.

 

הלקטס הוא סוג של גומי המופק מעץ הגדל במזרח אסיה. חומר הלטקס בעל תכונות אנטיספטיות ואנטיבקטריאליות, מה שהופך אותו למצע קשה להיווצרות של אבק וחיידקים שונים במזרן, גם בטווח הארוך. מזרני לטקס נחשבים גם לעמידים יותר בהשוואה לאלו אשר עשויים מבד רגיל.

 

עם כל התכונות המבודדות של הלטקס, הוא נחשב באופן מפתיע לחומר נושם, יתרון משמעותי בכל הנוגע לקליטת אבק. בסך הכל, מזרני הלטקס מזכירים בתכונותיהם את כפפות הלטקס המוכרות לכולנו, עם הבדל קטן; מזרני לטקס נוחים מאוד למגע ושינה בזכות השילוב בין הרכות לנוקשות המזרן, מה שמונע שקיעה פנימה מחד, אך מונע גם תחושה לא מחבקת מאידך.

 

יצרני מזרנים רבים הוכיחו כי ניתן למצוא פתרון יעיל לבעיית האלרגניים הטורדנית והמזיקה, פתרון שבא בדמות המזרנים ההיפואלרגניים. מומלץ לא לוותר על מזרן אנטיבקטריאלי בעת הרכישה, דבר שיכול להפחית משמעותית את הסיכוי ששנת הלילה הטובה שלנו תיפגע בגלל רגישויות כאלה ואחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *