מזרנים אורטופדיים

סגנון החיים של המאה ה – 21 השתנה באופן דרסטי לעומת המאה הקודמת. ריבוי לחצים, שינוי אופי עבודה ושגרה יומיומית, העמסה פיזית על הגוף – כל אלה ועוד דברים באים לידי ביטוי בכאבי גב, צוואר ושרירים אשר אנחנו חווים לעיתים תכופות. האלמנט המרכזי אשר מעניק לנו רוגע, שלווה ושקט הוא שעות הלילה שבהם אנו ישנים ונותנים מנוחה מאוד רצויה לגוף. בחירת מזרן אורטופדי איכותי ונכון על בסיס מיטה זוגית צריכה להיעשות תוך התחשבות טוטאלית בסגנון החיים ובגוף באופן אישי.

 

מזרונים קיימים באינספור של דגמים, מידות, צבעים ואפשרויות וכדי לבצע בחירה נכונה ונבונה יש להכיר היטב את הגוף, את דרישותיו וצרכיו כדי להבטיח שינה איכותית שתקל באופן ניכר על בעיות בריאותיות כמו כאבי גב. מזרון אורטופדי הינו מזרן המעוצב לתת תמיכה מלאה למפרקים, לעמוד השדרה ולכל מערכת השרירים בגוף תוך חלוקה נכונה של אזורי נוחות. מזרונים אורטופדיים פותחו במהלך השנים על ידי מומחים באורטופדיה וישנו קשר הדוק ביותר בין שינה נכונה לתחום הרפואה.

מזרון זוגי Black Label Coco

כיצד לבחור מזרון אורטופדי

 

טובי המומחים בתחום הארוטופדיה ממליצים להחליף מזרון זוגי כל 8-10 שנים. לאורך הזמן המזרון משנה את מצבו וחל עליו תהליך טבעי של בלאי כתוצאה משימוש. כאשר מגיעים לבחור מזרון אורטופדי מתוך קולקציה שלמה של מזרונים יש לזכור מספר פרטים אשר יסייעו לכם להגיע לבחירה נכונה.

 

מאחר ומזרון הינו פריט אשר נרכש אחת לכמה שנים, מומלץ לשאול את השאלות הבאות:

 

האם יש למזרון תקופת ניסיון בבית ומהו אורכה?

מאחר וכל גוף שונה מן האחר יש לנסות את המזרון בסביבה הביתית הטבעית. לגוף האדם לוקח מספר שבועות להתרגל למשהו חדש ושכיבה של מספר שניות על המזרון בחנות תסייע לכם לבחור אך לא תמיד את המזרון הנכון עבורכם.

 

מה הוא ההרכב של המזרון האורטופדי?

ישנם סוגים רבים של מזרונים העשויים מחומרים שונים כאשר לכל אחד מהם יש איכויות נפרדות. חלקם עשויים מויסקו, חלקם מבדי לטקס, יש מזרנים רבים המציעים קפיצים מבודדים ועוד. ההרכב הפנימי והחיצוני של המזרון יעידו גם על דרגת הקושי שלו וכך תוכלו להבין טוב יותר מה לרכוש.

 

האם המזרון האורטופדי הפיך?

זוהי אחת השאלות החשובות ביותר בעולם המזרונים. יכולתו של המזרון להיות הפיך מעידה גם על התחזוקה שלו. בדיוק כפי שגוף האדם זקוק לטיפול מפנק, כך גם מזרון אורטופדי צריך על מנת להישמר לאורך זמן רב. כדי לא לייצור בלאי מהיר של המזרון יש להפוך אותו מידי פעם, לדרוך עליו ולנקות אותו.

 

מזרון זוגי NATU VIRTUOSO

 

מה הם דרגות הקושי של המזרון?

כל אחד אוהב רמת קושי אחרת – ישנם אנשים האוהבים לישון על מזרון קשה ויש כאלה המעדיפים לישון על מזרון רך. חשוב מאוד לוודא מהי דרגת הקשיחות של המזרון הנבחר על מנת לתת לגוף מענה נכון ובריאותי נטול לחצים פיזיים.

 

האם יש למזרון פתחי אוורור?

ישנם מזרנים אורטופדיים אשר לא ניתן להפוך אותם, אבל אין זה אומר כי הם פחות טובים ממזרונים הפיכים. למזרונים הללו הוחדרו פתחי אוורור שעוזרים לשמור על נקיונו של המזרון ואיכותו לשנים ארוכות.

 

הרכב פנימי של מזרנים אורטופדיים

 

ההרכב הפנימי של מזרונים אורטופדיים חשוב ביותר בעת הבחירה וישנם חומרים רבים שיש להכיר על מנת להגיע להחלטה מושכלת ומותאמת אליכם באופן אישי.

 

מזרון קפיצים

 

אחד המזרונים הנפוצים ביותר הוא מזרון קפיצים. אבל, בשנים האחרונות ישנם פיתוחים חדשניים בתחום זה המאפשרים הכנסה של קפיצים מבודדים. כאשר מדובר במזרון אורטופדי עם קפיצים מבודדים ניתן לראות שכל קפיץ עטוף בכיס פנימי אישי ומחובר אל רצועה של קפיצים המעניקים חלוקה של אזורי נוחות ומבודדים את התנועתיות של בן/בת הזוג האחד מן השני. הקוטר והכמות של הקפיצים משתנה ממזרון למזרון.

 

מזרון זוגי Praesidium Victoria

מזרון לטקס

זהו מזרון המיועד יותר לאנשים הסובלים מאלרגיות שונות. מזרון לטקס מגיע עם ריפוד פנימי וחיצוני אנטי בקטריאלי ודוחה אבק. יכולת האוורור שלו גבוהה מאוד בהשוואה למזרנים אחרים והוא מעניק תמיכה אורטופדית מלאה עם חלוקה שווה לאזורי נוחות.

 

מזרון קצף זיכרון

מזרוני קצף זיכרון מיוצרים בטכנולוגיה מיוחדת במינה אשר גורמת למזרון להעלות את רמת הדחיסות שלו ורמת הצמיגות. קצף זיכרון הינו חומר רגיש לחום וככזה הוא משנה את צורתו בעת מגע עם חום גוף אבל חוזר לצורתו הטבעית כאשר אין אתו מגע. המזרון הזה מומלץ גם לאנשים הסובלים מאלרגיות מאחר והוא עשוי מחומר אנטי-אלרגני והוא שומר על יכולת האוורור שלו וצורתו.

 

שכבת נוחות

מזרונים רבים מגיעים כיום עם שכבה עליונה נוספת. זוהי שכבת נוחות המוסיפה איכות ותמיכה אורטופדית מושלמת למזרון הנבחר. כאן ניתן ליהנות מכל העולמות ולבחור במזרון עם קפיצים מבודדים כאשר שכבת הנוחות תעניק את החיבור עם בד הלטקס המפנק. ניתן לרכוש מזרונים אורטופדיים עם שכבת נוחות הניתנת להסרה וכך לשמור על ניקיון המזרון וההתאמה האישית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *