מזרן קפיצים

סליל המתכת שעוזר לנו לישון

המזרן עליו אנו ישנים לרוב לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו לא משקיעים בו מחשבה מרובה. למרות שעל פני השטח נדמה כי כל המזרונים דומים זה לזה, בחירת המזרן הנכון היא החלטה בריאותית בעלת השפעות ארוכות טווח. מזרן קפיצים הוא החביב על הישראלים, כששמונה מתוך עשרה ישראלים מבלים בו שליש מהיממה. מזרונים בעלי קפיצים עשו דרך טכנולוגית ארוכה מאוד מאז שנכנסו לשימוש וכעת קיימים בשוק סוגים שונים של קפיצים אשר יעניקו לכם את חווית השינה הטובה ביותר.

ההבדל בין מזרני הקפיצים השונים

כשמדובר על מזרן קפיצי, ישנם מספר קריטריונים שחשוב לתת עליהם את הדעת: כמות הקפיצים, איכותם, וגם סוג הקפיצים. ככל שקיימים קפיצים רבים ועבים יותר במזרן, כך הוא יהיה איכותי, עמיד ובעל תמיכה נרחבת יותר. בנוגע לסוגי הקפיצים, שניים מרכזיים משחקים תפקיד בבחירת המזרן.

קפיצי בונל

קפיצי בונל הם קפיצים משולבים אשר משתלבים יחד ויוצרים מעין רשת קפיצית לאורך כל המזרן, שמספקת תמיכה אחידה לכל הגוף. אם אתם מבקשים לעצמכם חווית שינה קשיחה ותומכת, מזרן קפיצים משולבים יספק את הסחורה.

קפיצי מרשל

הסוג השני הוא מזרן בעל קפיצים מבודדים, המכונים גם "קפיצי מרשל", בו כל קפיץ עטוף בשרוול בד. תכונת הבידוד של הקפיץ באה לידי ביטוי בכך שכל קפיץ מגיב באופן אינדיבידואלי לתזוזת הגוף, ולא משפיע על שאר המזרן. כך, לדוגמה, תזוזה של בן או בת הזוג בצד אחד של המיטה לא תורגש בצד השני. דבר זה הופך את המזרן בעל הקפיצים המבודדים לאידאלי עבור בני זוג בעלי דפוסי שינה שונים.

מזרנים אורטופדיים

פילוטופ – השכבה העליונה

במזרנים רבים ניתן להבחין בשכבה נוספת מעל המזרן, באורך של סנטימטרים אחדים. זוהי לא טעות בייצור ולא תוספת מיותרת – שכבה זו נקראת "פילוטופ" והיא הופכת מזרן זוגי לנעים ומחבק. הפילוטופ מכונה לעתים "שכבת פינוק" ומיועד עבור מזרונים קשים או חצי-קשים. השכבה העליונה יכולה להכיל חומרים רכים שונים שיתרמו לנוחות המזרן, כמו למשל אקרילן, ג'ל ייחודי או לטקס. הג'ל, הנקרא ויסקו , פותח בטכנולוגיה חדשנית המתאימה את עצמה לצורת הגוף ומבטיח התאמה מקסימלית. לעתים תורגש ההתנגדות הקפיצית במזרני הקפיצים, ולכן כדאי לחפש את הפילוטופ כדי להבטיח שינה עמוקה ונוחה.

מזרן זוגי

קבלת ההחלטה

מחקרים מצאו כי למזרונים אורתופדיים השפעות ארוכות טווח על בריאות הגב ועמוד השדרה. מזרני קפיצים אורתופדיים שונים נותנים מענה מצוין לשיקול הבריאותי, עם תמיכה מוגברת ומזרן שמתאים את עצמו לעוצמת הכוח המופעלת על ידי הגוף. לפני רכישת מזרן מומלץ לוודא עמידה בתקנים בינלאומיים מחמירים על מנת להיות בטוח שהמזרן החדש לא יזיק יותר מאשר יועיל. מחקרים מצאו גם כי מזרני קפיצים פופולריים יותר בקרב אנשים בעלי עודף משקל, כי הקפיציות מקלה על היציאה והכניסה מהמיטה.

חשוב לזכור כי מזרונים קפיציים לא מיועדים לילדים, מכיוון שאלה מזרנים רגישים יותר לקפיצות, והנטייה של הילדים "להסתער על המיטה" עלולה לגרום לשחיקה ובלאי מוקדם. ואם בבלאי עסקינן, יעברו 8 שנים בממוצע עד שהמזרן יאבד מתכונותיו הגמישות. לרוב, מזרני קפיצים מבודדים הם בעלי אורך חיים נמוך מעט משל מזרני קפיצים משולבים.

בסופו של דבר, יש לנסות את המזרן כדי להבין האם הוא באמת מתאים לדפוס השינה של המשתמש – שבו עליו, שכבו בו, והרגישו את התמיכה והנוחות. אלה, בסופו של דבר, הם הגורמים שיקבעו כמה טוב תישנו הלילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *