מזרון קפיצים או ספוג

איזה מזרן עדיף לקנות? מזרן קפיצים או מזרן ספוג? התשובה היא – "תלוי".

בחירת מזרון היא החלטה לא קלה. ראשית, לא כולם מודעים לכך שיש סוגים רבים מאוד של מזרנים ושהטכנולוגיה בנושא השתפרה פלאים מאז מזרני הספוג הקשים של ילדותינו. איך תדעו איזה מזרן הוא הטוב עבורכם, אלו מזרנים מתאימים למיטה המתכווננת שלכם, ואולי אתם בכלל צריכים מזרן בהתאמה אישית? לרוב הבחירה הראשונה שתצטרכו לעשות מובילה להתלבטות בין מזרן קפיצים לבין מזרן ספוג – שתי קטגוריות העל של המזרנים.

איך בנוים המזרנים?

מזרן הקפיצים בגרסתו הקלאסית ממשיך לככב בחנויות מערכות השינה ולהעניק לישנים עליו את התחושה הנעימה של גמישות. ואילו כיום מזרני הקפיצים השתכללו לא מעט. בתוך גוף המזרן מותקנות מערכות קפיצים מתוחכמות ששומרות עליו מתוח וגמיש לאורך זמן ומבטיחות תמיכה מצוינת ואחידה על פני השטח של המזרן. מזרני קפיצים גם הם מתחלקים לסוגים שונים על פי מבניהם. מזרני קפיצים מבודדים ומזרני קפיצי בונל משולבים – הם שני הסוגים המוכרים יותר ברשתות השיווק ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות יחודיים. אולם צפיפותם של הקפיצים שמתבטאת בכמות הקפיצים במזרן היא זו שאחראית על איכותו והתמיכה שהוא מעניק למשתמש.

מזרן ספוג זהו מושג המייצג סוגים רבים של איכויות מזרנים. בניגוד לספוג הקשיח הפשוט של פעם בימינו מגוון החומרים בעלי צפיפויות ותכונות אלסטיות שונות עומד לרשות יצרני המזרנים ופותח בפניהם אפשרויות אין ספור לתכנון ועיצוב של מקום השינה שלכם והפיכתו לנוח ומפנק. שכבות של פולימרים מתקדמים הם אילה המאפשרים להציג בחנויות מערכות השינה מזרנים בעלי קשיחות שונה, שלעתים מיוצרים בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. מזרני הספוג מתאימים גם לשימוש במיטות המתכווננות והם מעניקים תחושה של יציבות יותר מכל.

גם במזרני הקפיצים וגם במזרני הספוג לעתים קרובות נעשה שימוש בשכבת נוחות נוספת או שילוב של שכבות חומרים מיוחדים דוגמת ויסקו (קצב הזיכרון) או לטקס אשר משדרגים את חווית השינה עוד יותר.

מזרן זוגי אורתופדי

לאחר שלמדנו קצת על המזרנים באופן כללי, נבחן אותם לפי כמה משתנים.

מחיר לסוגי מזרנים

בסופו של דבר, המחיר מסתכם באיכות המזרון, המותג המייצר, ועלות הייצור ובחומרים הקיימים במזרון. הוא לא זה שיקבע אם תקנו מזרן קפיצים או ספוג, אלא התאמת מבנה המזרן לצרכיכם האישיים. קחו בחשבון כי מזרן איכותי עם חומרים חדשניים ועמידים כנראה יהיה הוצאה ניכרת בין אם יכיל קפיצים או לא.

עמידות החומר

אחד המאפיינים החשובים לקחת בחשבון כשקונים מזרנים הוא עד כמה המזרן עמיד. ראוי להסתכל על מזרן כהשקעה. המזרן שאתם קונים צריך להחזיק שנים רבות בתקווה לעשור ומעלה, לשרת אתכם באותה האיכות ולתמוך בגופכם לאורך כל השנים.

מבין מזרני הקפיצים והספוג ההתלבטות עלולה להיות קשה. הקפיצים במזרנים נוטים לעתים להתעקם או לאבד מהגמישות שלהם לאורך זמן ובכך לאבד את התמיכה שהם מספקים לגוף. עם זאת מזרני ספוג יכולים לאגור לחות לאורך זמן והשפעת החומרים הקיימים בהם (כמו שכבת קצף הזיכרון למשל) יכולה להתעמעם עם השנים. לכן, אם עמידות חשובה לכם חשוב לוודא את איכותו של המזרן לא משנה מה סוגו, ולנסות לשקול את המאפיינים החשובים לכם.

מזרון קפיצים זוגי

תמיכה ואורתופדיה

סעיף זה מוקדש במיוחד עבור כל האנשים הסובלים מכאבי גב, כאבי רגלים או באופן כללי כאבי שרירים. אם אתם צריכים תמיכה לשרירים על מנת לישון כמו שצריך או ששינה בתנוחה לא נכונה או על משטח לא מתאים יכולה להשאיר אתכם בכאבים למהלך היום, חשוב להבין מדוע הכאב מופיע. האם יש צורך בגמישות רבה יותר או בקשיחות? כאמור, מזרני קפיצים מהווים מזרנים מעט יותר גמישים וכן יכולים לספק תמיכה לגב בתנאי שבנויים בצורה איכותית ואורתופדית. אך אם מה שדרושה לבריאותכם היא קשיחות אולי תמצאו במזרני ספוג הקשיחים מענה טוב יותר לצורכיכם, אם כי בכל מקרה יש להיוועץ עם גורם רפואי מוסמך במקרים של כאבים.

התאמה למיטות מתכווננות

כפי שכבר צויין למעלה, עולם השינה התפתח מאוד בעשור האחרון והביא לנו בין היתר את האופציה הפופולרית של מיטה מתכווננת. מיטה מתכווננת היא מיטה שיש לה משענת מתרוממת או חלק תחתון מתרומם (או שניהם) שמאפשרים לעשות פעולות שונות על גבי מיטה ולקבל את התמיכה והנוחות הדרושות.

אם קניתם או שאתם מתכננים לקנות מיטה מתכווננת חשוב לקחת בחשבון שלא כל סוג המזרנים מתאימים לה. בדרך כלל מזרן קפיצים אינו מתאים ללחצים של קיפולים ומתיחות  הנוצרים במיטה המתכווננת. הקפיצים יכולים להשתלב או להתעקם כתוצאה מהרמת המשענת או החלק התחתון של המיטה. עם זאת גם לא כל מזרני הספוג מתאימים למניפולציות שונות ועלולים להיות עדינים יותרעל כן כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע או איש המכירות בחנות לגבי המזרן המתאים למיטה המתכווננת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *