גודל מיטה זוגית

קינג סייז, קווין סייז, סטנדרט – כולם שמעו את הביטויים הללו כאשר עלה הרעיון לשנות את חדר השינה או כאשר הגיע הזמן להחליף מיטות. אבל, מה עומד מאחורי הביטויים הללו השגורים בפי כל כאשר מגיעים לרגע הרכישה? האם ישנו גודל של מיטה זוגית מומלץ יותר לשינה על פני אחר? קניית מיטה אינה דבר של מה בכך ולפני שמבצעים את ההחלטה הסופית, מן הראוי כי תדעו כמה שיותר פרטים על גדלי המיטות אשר יכנסו אל חלל חדר השינה ויעניקו לכם איכות ובריאות לטווח שנים ארוך.

ישנו מגוון עצום של מיטות זוגיות וכיום גם ניתן לקבל אותן בגדלים משתנים בהתאם לצרכים האישיים שלכם. בבחירה של גודל המיטה באים לידי חשבון מספר מרכיבים כמו: תקציב, גודל חדר השינה, חומרים, עיצוב, טקסטורות ועוד. מיטה קטנה יכולה להיכנס לכל חלל אפשרי אבל עלולה להפחית את איכות השינה ולעומתה מיטה גדולה מאוד יכולה לשנות את הרכב חדר השינה ולייקר את העלויות באופן משמעותי.

מיטה זוגית תוצרת אירופה

גדלים במיטות זוגיות

כאשר מדובר במידות למיטה זוגית אנו בעצם מודדים את גודלם של מזרנים הממוקמים במיטה עצמה. מיטות זוגיות מגיעות עם הרכב חיצוני ומידות משתנות בהתאם לעיצוב.

מיטה זוגית מתחלקת ל – 3 גדלים עיקריים:

  • מיטות זוגיות בגודל סטנדרטי – הן הנפוצות ביותר הקיימות כיום בשוק המיטות והמזרנים אליהם מותאמים מראש. מידות למיטה בגודל סטנדרטי הן: 140X190 ס"מ, 140X200 ס"מ. ניתן למצוא אותם בשלל רחב של דגמים ואפשרויות עיצוביות הכוללות ארגזי מצעים, ריפוד איכותי ויוקרתי ועוד.
  • מיטות זוגיות בגודל קווין סייז – אלו הן מיטות רחבות יותר המאפשרות לבני הזוג מרחב גדול יותר, דבר אשר משפר את איכות השינה ומפחית את תחושת הצפיפות במיטה. מיטות בגדלי קווין סייז מגיעות ברוחב משתנה של 150 – 160 ס"מ ובאורכים של 190 – 200 ס"מ. מיטה זוגית בגודל קווין סייז היא האפשרות המושלמת הנמצאת בין סטנדרט לבין קינג סייז.
  • מיטות זוגיות בגודל קינג סייז – אלו הן בהחלט מיטות גדולות ביותר שנותנות מענה מקסימלי לכל צרכי השינה של בני הזוג. המיטות הללו מגיעות במידות של 180 – 200 ס"מ רוחב, ו – 200 – 220 ס"מ באורך. המיטות הללו הן חלומם של כל אלו המעוניינים לקבל חוויית שינה איכותית ויוקרתית ברמה אחרת. אבל, בגלל גודל המזרן יש למדוד היטב את ההיקף החיצוני של המיטה ולוודא כי היא אכן מסוגלת להיכנס לחלל חדר השינה.

מיטה זוגית עם שני מזרני יחיד

מיטות מתכווננות

מיטה מתכווננת היא מענה נוסף וחשוב לא פחות כאשר באים לבחור מיטה זוגית לחדר השינה. מיטות מתכווננות מסוגלות לתת מענה לצרכים רבים של בני הזוג. לכל אדם יש אפוי שינה שונה מן האחר – יש כאלו האוהבים לישון על מזרן רך ויש אנשים המעדיפים לישון על משטח קשה במיוחד. במיטות מתכווננות ניתן להתאים באופן אישי את המזרן לאופי השינה של האדם בצורה אינדיבידואלית מאחר והמיטה מחולקת לשני חלקים בעלי מנגנון חשמלי.

יתרון נוסף של מיטות מתכווננות זוגיות הוא שיפור איכות השינה על ידי שינוי זוויות הכיוון של הראש, חגורת הכתפיים והרגליים. השיפור מגיע בעקבות זרימת דם טובה יותר וחלוקה של אזורי נוחות לאורך הגוף, דבר אשר מפחית גם בעיות נשימתיות.

יש לציין שגם במיטות המתכווננות ניתן לראות שינוי בגדלים של המזרנים החל מגדלי מיטות סטנדרטיות ועד למיטות רחבות במיוחד או בגדלים המותאמים באופן אישי לחדר השינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *