בסיס מיטה זוגית

חוויית שינה איכותית הינה אחד הדברים החשובים ביותר שגוף האדם צריך על מנת לייצור אנרגיה חיובית, רגועה וחופשיה מלחצים. אחד המרכיבים המרכזיים בחוויית השינה הוא בחירה של מערכת שינה נכונה ובתוכה נכללים מספר אלמנטים כמו מזרון קפיצים עם רמת גימור גבוהה אשר יעניק לגוף תמיכה מלאה, כריות אורתופדיות לחיזוק הצוואר ועוד. מרכיב נוסף בעל חשיבות מסיבית הוא בסיס מיטה זוגית שעליו יונח המזרון.

בסיס מיטה זוגית

 

חשיבות בסיס מיטה זוגית

 

השלב הראשון בבחירת מערכת שינה איכותית מתחיל בחיפוש אחר המזרון המתאים לצרכים האישיים של הגוף. קולקציות רבות יכילו אפשרויות של מזרונים בעלי רמת קשיחות משתנה, גימור, פתחי אוורור ועוד. הבחירה בבסיס מיטה באה מתוך הצורך להתאים את מערכת השינה מבחינה עיצובית אך ישנם עוד מרכיבים שיש לקחת בחשבון.

 

בסיס מיטה לתמיכה מלאה

 

אין זה מספיק לרכוש מזרון יוקרתי ואיכותי עבור חדר השינה. בסיס המיטה מהווה גורם משלים המאחד את חוויית השינה והופך אותה לבלתי נפרדת ומושלמת. המשטח שעליו יונח המזרון יהיה בסיס היציבות, היסוד הראשוני לתמיכה מלאה וישרה בגוף. בנוסף, הוא יפריד בין הטמפרטורות הקרות של הרצפה ולא יאפשר חדירה שלהם אל המזרון.

 

שמירה על איכות המזרון

 

מאחר ובסיס המיטה הוא אלמנט יסוד, הוא גם מסייע בשמירה על איכות המזרון לאורך שנים. בסיס המיטה מבודד את המזרון מחלקי החדר כמו הרצפה והקירות, שומר עליו מחלקיקי אבק ולכלוך ומפחית כניסה של לחות. כל הגורמים הללו יביאו לידי שחיקה פחותה, אפשרות נמוכה לנזקים ופגעי מים ושמירה על המזרון באיכות גבוהה לאורך שנים.

 

התאמה עיצובית

 

אי אפשר להתעלם מן העובדה כי בחירה של בסיס מיטה באה מתוך הצורך להשלים את עיצוב חדר השינה. ריהוט חדר השינה אינו אקלקטי ויש קו ראשי המחבר את המראה שלו. בסיסי מיטה זוגית באים במגוון רחב של אפשרויות לריפוד, צבעים ודגמים יוקרתיים מתוך התחשבות ב"טוטאל לוק" של חדר השינה וניתן לראות בסיסי מיטה עם ראש מיטה מרופד בקפיטונאז', ראשי מיטה חלקים, בסיסי מיטה ללא ראש ועוד.

 

ניצול אופטימלי של מקום

 

אלמנט נוסף בבחירה נכונה של בסיס מיטה נובע מתוך המחשבה של ניצול יעיל של מקום בחדר השינה. ישנם חדרים גדולים וישנם קטנים יותר הדורשים יצירתיות בעיצובם. הבחירה בבסיס מיטה עם ארגז מצעים היא האפשרות הטובה ביותר מאחר ויש פה חיסכון של מקום ותוספת של אחסון מבלי לייצור בלגאן בחדר השינה.

 

 

כיצד לבחור בסיס מיטה זוגית

 

בדיוק כפי שקיימת שחיקה של מזרונים התופעה מתרחשת גם בבסיס מיטה אשר יש להחליפו. ישנה אפשרות שלמה יותר וקלה אשר משלבת בחירה של בסיס מיטה עם מזרון כחלק בלתי נפרד, כלומר רכישה של מערכת שינה מאוגדת המקלה באופן ניכר על תהליך הבחירה.

 

אבל, אם ישנו צורך בהחלפה של הבסיס בלבד ולא של המזרון, יש לזכור מספר נקודות עיקריות:

 

  • איכות החומרים אשר ממנו עשוי בסיס המיטה ייקבע את רמת הבלאי ואורך הזמן שלו. מומלץ ביותר לרכוש בסיס מיטה המרופד בבדים דוחי אבק וכתמים אשר ניתן בקלות רבה לנקותם על ידי שואב אבק טוב או מטלית לחה.

 

  • מדידה מדויקת של המזרון על אפשרויותיו הכוללים: רוחב, אורך וגובה. אפשרות נוספת היא למדוד את בסיס המיטה הישן ועל פיו לקבוע מה יהיו המידות של בסיס המיטה החדש.

 

  • הרכבו של בסיס המיטה. חישבו היטב מה מתאים לכם יותר – בסיס מיטה מרופד, עם ראש מיטה, ללא ראש מיטה, בסיס מיטה העשוי עץ מלא בלבד ללא ריפוד ועוד. יש לקחת בחשבון כי כל אלמנט מוסיף או מפחית את המחיר הסופי.

 

  • תקציב כספי עבור בסיס מיטה יאפשר לכם לעשות שיקול מאוזן ויברור עבורכם אפשרויות רבות. לעיתים קרובות תוכלו לראות כי עדיף, מבחינה כלכלית, לרכוש בסיס מיטה עם מזרון כמערכת שלימה מאשר בסיס ומזרון באופן נפרד.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *